Webcontent-Anzeige
organizacja nadleśnictwa
Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach.
Nadleśnictwo Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa. W skład naszego nadleśnictwa wchodzi 13 leśnictw, szkółka leśna oraz ośrodek hodowli zwierzyny.
Nadleśniczy jednoosobowo kieruje nadleśnictwem, ponosi za nie odpowiedzialność i reprezentuje je na zewnątrz.
Zastępca nadleśniczego odpowiada za całokształt sfery produkcyjnej w nadleśnictwie, kieruje Działem Gospodarki Leśnej i pracą leśniczych oraz nadzoruje działalność ośrodka hodowli zwierzyny i Szkółki Mała Ruś.
Dział Gospodarki Leśnej prowadzi całokształt spraw związanych z planowaniem, organizacją, koordynacją i nadzorem prac w zakresie selekcji i nasiennictwa, szkółkarstwa, hodowli lasu, ochrony lasu (w tym ochrony przeciwpożarowej), ochrony przyrody i zagospodarowania turystycznego, łowiectwa oraz innych działów zagospodarowania lasu, urządzania lasu, użytkowania lasu oraz sprzedaży drewna i użytków ubocznych, postępu technicznego i technologicznego.
Leśnictwa są podstawową jednostką terenową w nadleśnictwie, w której bezpośrednio prowadzona jest gospodarka leśna. Leśnictwem kieruje leśniczy, który przy pomocy podleśniczego wykonuje zadania służbowe.
Inżynier Nadzoru zajmuje w nadleśnictwie stanowisko do spraw kontroli. Inżynier nadzoru kontroluje prawidłowość wykonywania czynności gospodarczych w nadleśnictwie oraz zadania wynikające z ochrony mienia i udostępniania lasu, opiniuje dane do wniosków gospodarczych. Wydaje zalecenia w zakresie ustalonym przez nadleśniczego i ściśle współpracuje z zastępcą nadleśniczego poprzez wzajemne konsultacje, zgłaszanie uwag i propozycji.
Główny księgowy organizuje, prowadzi całokształt spraw dotyczących księgowości i finansów. Wykonuje zadania i ponosi odpowiedzialność w zakresie księgowości, finansów, planowania finansowo-ekonomicznego, analiz, sprawozdawczości oraz organizuje i sprawuje kontrolę wewnętrzną dokumentów finansowo-księgowych Nadleśnictwa. Do obowiązków Głównego Księgowego Nadleśnictwa należy również terminowe egzekwowanie należności i regulowanie zobowiązań. Główny księgowy kieruje działem finansowo-księgowym.
Dział Administracyjno-Gospodarczy zajmuje się całokształtem spraw związanych z pełną obsługą administracyjną nadleśnictwa, administrowaniem nieruchomościami, sporządzeniem i realizacją planów budowy i zakupów środków trwałych oraz planem remontów w zakresie infrastruktury. Działem tym kieruje sekretarz. Sekretarz prowadzi wszelkie sprawy związane z aktualizacją stanu posiadania.
Stanowisko do spraw pracowniczych podlega bezpośrednio nadleśniczemu. Pracownik prowadzi całokształt spraw kadrowych w nadleśnictwie, zajmuje się także obsługą socjalną pracowników i emerytów.
Posterunek Straży Leśnej jest komórką organizacyjną przy nadleśnictwie, powołaną do zwalczania przestępstw i wykroczeń z zakresu szkodnictwa leśnego oraz wykonywaniem innych zadań związanych z ochroną mienia Skarbu Państwa, będącego w zarządzie Nadleśnictwa. Posterunkiem kieruje Komendant, podległy bezpośrednio nadleśniczemu.
***
Asset Publisher
Asset Publisher
Rezerwat "Jezioro Długie"
Rezerwat "Jezioro Długie"
Ochrona populacji reliktowego gatunku - poryblinu jeziornego - w Jeziorze Długim.
Zarządzeniem nr 20 Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie z dnia 19 maja 2010, za wodno – leśny rezerwat przyrody o nazwie „Jezioro Długie", uznano obszar obejmujący cztery jeziora - Długie, Harcerskie, Bałtyn, Czarne, fragment rzeki Tabórzanki oraz obszar leśny, o łącznej powierzchni 348,15 ha.
Rezerwat położony jest na terenie Nadleśnictwa Miłomłyn, w obrębie Tabórz, leśnictwach Draglice i Sarni Dół, a administracyjnie w województwie warmińsko – mazurskim, powiecie ostródzkim, gminie Łukta.
Celem ochrony rezerwatowej jest ochrona jedynej dobrze zachowanej w województwie warmińsko – mazurskim populacji reliktowego gatunku poryblinu jeziornego w Jeziorze Długim, utrzymanie istniejących stosunków wodnych, ochrona stanowisk rzadkich gatunków roślin i zwierząt.
Ze względu na dominujący przedmiot ochrony typ rezerwatu określa się jako florystyczny.
Bezpośredni nadzór nad rezerwatem sprawuje Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Olsztynie.