Lista aktualności Lista aktualności

EWAKUACJA OBOZU HARCERSKIEGO W NADLEŚNICTWIE MIŁOMŁYN

         W piątek, 16 lipca, około godziny trzynastej, nad lasami Nadleśnictwa Miłomłyn przetoczyła się nawałnica; wyjątkowo intensywny deszcz z huraganowym wiatrem i wyładowaniami atmosferycznymi.

          W tym czasie, niedaleko miejscowości Białka, odbywał się obóz harcerski. Krótko przed burzą, harcerze odebrali informację od straży pożarnej o zbliżającym się zagrożeniu i konieczności ewakuacji. Padający deszcz w krótkim czasie zmienił drogi dojazdowe do obozu w grzęzawisko. Do ewakuacji konieczne było użycie ciężkiego sprzętu KPPSP w Ostródzie oraz okolicznych OSP. W dalszej ewakuacji pomagały pojazdy Nadleśnictwa Miłomłyn, Nadleśnictwa Dobrocin oraz Nadleśnictwa Susz. Wszyscy obozowicze (około 70 osób), praktycznie w ciągu jednej godziny, zostali bezpiecznie przewiezieni do szkoły podstawowej w Łukcie.

           Na miejscu zebrał się sztab kryzysowy na czele z Premierem RP oraz Wojewodą Warmińsko-Mazurskim. Premier spotkał się z harcerzami i służbami biorącymi udział w ewakuacji. Ostatecznie podjęto decyzję o przeniesieniu obozu na teren jednej z baz harcerskich w powiecie olsztyńskim.